John Malkovich byl v Praze okraden

Praha/Varšava – Americký herec, režisér a producent John Malkovich byl ve čtvrtek v Praze okraden. Přišel o doklady a všechny osobní věci za několik tisíc korun, informovala dnes polská agentura PAP. Malkovich ve čtvrtek v české metropoli vystoupil na festivalu Pražské jaro v hudebním moritátu Pekelná komedie. Podle agentury musel kvůli krádeži o několik hodin odložit dnešní odlet do Polska. „Mohu potvrdit, že 2. června ve večerních hodinách došlo k vloupání do hotelového pokoje na Maltézském náměstí. Pachatel odcizil osobní věci jednomu z ubytovaných v hodnotě několika tisíc korun,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Podle ní policie po pachateli intenzivně pátrá. Mluvčí festivalu Pražské jaro Alena Svobodová uvedla, že Johnu Malkovichovi se stala „nepříjemná událost“. „Probíhá policejní vyšetřování, které se týká ztráty osobních předmětů jednoho z našich hostů. Veškeré informace jsme předali policii a vzhledem k soukromí našich hostů a tomu, že vyšetřování stále pokračuje, nemohu sdělit více informací,“ dodala ředitelka hotelu Mandarin Oriental Prague, ve kterém byl Malkovich ubytován, Kateřina Pavlitová.

Polská agentura informovala o krádeži s odvoláním na Jolantu Kolanovou, mluvčí lodžského kina Charlie, kde herec převezme cenu pro výjimečné osobnosti světa filmu. Do Polska měl dorazit dopoledne, odlet podle ní odložil na odpoledne. „Dnes si musel nechat (v Česku) udělat nové doklady,“ uvedla Kolanová. Sedmapadesátiletý Malkovich navštívil Prahu v rámci světového turné s představením Pekelná komedie. Jde o dílo kombinující moderní příběh o masovém vrahovi s vážnou hudbou.

Video John Malkovich přišel o osobní věci a doklady
video

John Malkovich přišel o osobní věci a doklady