Na Česko se řítí bouře, víkend bude deštivý

Praha – Na dnešní odpoledne Čechům počasí připravilo silné bouře. Ty potrvají až do pátku. Na některých místech hrozí i kroupy, silné nárazy větru a přívalové deště, které by mohly rozvodnit menší toky. Výstraha platí od dnešních 13:00. Území Čech budou bouře ohrožovat až do pátečních 3:00. Na Moravě by mohly trvat až do pátečního poledne. Víkend bude deštivý.

Dnes se ještě ohřejeme

Počasí v Čechách dnes začne ovlivňovat studená fronta ze západní Evropy. Před ní proudí teplý vzduch od jihozápadu, v němž se budou dnes odpoledne na některých místech tvořit přeháňky a bouřky. Počasí však zůstane teplé, mezi 24 a 28 stupni. V noci potom studená fronta rozšíří déšť na celé území, tvrdí pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu.

Video Předpověď počasí
video

Předpověď počasí

Kromě na kroupy a silný vítr by však Češi měli být připraveni i na silné přívalové deště. Při nich by mohlo spadnout i více než 40 milimetrů srážek a rozvodnit by se mohly malé toky i jindy suchá koryta. Voda z nich pak hrozí zatopením níže položených míst či sklepů. Meteorologové připomínají, že před silným nárazovým větrem by lidé měli zajistit okna i dveře a odstranit či upevnit volně položené předměty.

Víkend přinese ochlazení

Deštivé počasí také ochladí vzduch na pátečních 20 až 24 stupňů. Od západu však během dne začnou srážky a oblačnost ubývat. V sobotu se sice na východě České republiky oteplí až na 27 stupňů, počasí však zůstane deštivé. Neděle bude ještě ve znamení ojedinělých bouřek a oblačného počasí, teploty se však dostanou pod 20 stupňů a budou se pohybovat mezi 15 a 19 stupni.

Déšť
Déšť