Řidič tramvaje: Chtěl jsem vědět, jaké to je přepadat lidi

Praha - Z loupeže v sázkové kanceláři je obviněný šedesátiletý řidič pražské tramvaje. Ten v kanceláři zinkasoval výhru. Posléze odjel domů, kde se opil a v deset večer se vrátil s kuklou a pistolí. Hájí se originálně – chtěl si to prý pouze vyzkoušet, zažít adrenalin a zjistit, jaký je pocit přepadávat lidi.

„Mířil na obsluhu sázkové kanceláře s tím, že chtěl vydat finanční hotovost,“ vzpomíná kriminalistka z oddělení loupeží. Všímavý svědek policistům sdělil, do jakého auta muž nasedl. Po dvou týdnech ho přišli kriminalisté zatknout přímo do tramvajového depa. K loupeži se přiznal, jeho obhajoba je ale těžko uvěřitelná – chtěl se vrátit do klukovských let a zažít, jaké to je být v kůži pachatele. „Je to absurdní výmluva, kdyby si to chtěl jen zkoušet, udělal by to třeba beze zbraně,“ řekl jeden z kriminalistů.

Tramvaják se po přepadení zbavil jak oblečení, tak i pistole. Tu zahodil až u Mělníka do rybníka. „Hodil jsem ji prostě do vody. Podle mého přesvědčení spadla mezi kládu a rákos,“ konstatoval řidič. Ten si plánoval, že na konci roku půjde do předčasného důchodu. Teď je ale pravděpodobnější, že skončí ve vězení - nejméně na dva roky, maximálně na deset let. Zatím zůstává na nemocenské dovolené. Jeho zaměstnavatel přitom čeká, jak rozhodne soud.

Video Reportáž Kamily Štichové
video

Reportáž Kamily Štichové

Každý druhý den je v Česku přepadena banka nebo pošta. V těchto statistikách ale nejsou loupeže v sázkových kancelářích nebo hernách. Objasnit se kriminalistům daří stále více případů i proto, že záběry průmyslových kamer jsou rok od roku kvalitnější.

Tramvaj
Tramvaj