Kafilerní tuk zkomplikoval dopravu v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Dopravní nehoda cisterny zkomplikovala dnes ráno dopravu v Ústí nad Labem. Z převráceného nákladního auta vytekl v Hrnčířské ulici kafilerní tuk. Policie kvůli tomu musela uzavřít křižovatku ulic Důlce, Přístavní a Hrnčířská. Kvůli odklízení následků nehody bude úsek neprůjezdný nejméně do nedělního rána.

Z převrácené cisterny, která vezla 20 tun tuku, vytekla asi polovina obsahu. Část se kanalizací dostala i do Labe, na křižovatce byla sádla asi deseticentimetrová vrstva. Vážná ekologická havárie však nehrozila. „Není to jedovaté. Je to jen mastné a na silnici to může dělat problémy,“ dodal operační důstojník.

Na místo havárie vyjelo sedm hasičských jednotek, kromě nich tuk ze silnice uklízeli i pracovníci technických služeb. Protože se sádlo dostalo do kanalizace, k výpustím do Labe a také na řece na Horním Žlebu byly umístěny norné stěny. Havárie se obešla bez zranění, zavinil ji řidič cisterny, který nezvládl řízení.

/*json*/{"map":{"lat":50.660921735858,"lng":14.04594540596,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/