Policie hledá střelce z Vinohrad

Praha - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po šestatřicetiletém Viktoru Weinrichovi. Ten je podezřelý z pokusu o vraždu. Ve středu večer v ulici Korunní na pražských Vinohradech totiž údajně postřelil čtyřiatřicetiletého muže. O pátrání informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Muži, který je podle policie ozbrojen a nebezpečný, hrozí v případě odsouzení až 18 let vězení.

„Může se pohybovat na celém území České republiky a je ozbrojen bojovými zbraněmi a střelnou zbraní. Muž byl již v minulosti odsouzen za násilnou trestnou činnost,“ uvedla Kropáčová. Podezřelý má podle policie vlasy střižené na mikádo, nagelované a učesané dozadu. Jakékoli informace mohou lidé volat na linku 158.

Hlášení o střelbě v Korunní ulici přijala policie ve středu před osmou hodinou večerní. „Policisté poté našli muže ležícího na chodníku se střelným poraněním v oblasti hrudníku,“ uvedla dříve Kropáčová. Zraněný byl na místě ošetřen a odvezen do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, upřesnila ve středu mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová. Podle ní byl pacient v okamžiku předání při vědomí.

„Pražští policisté díky velmi dobré operativně pátrací činnosti během několika hodin zjistili pachatele tohoto trestného činu. Muže se do této chvíle nepodařilo nalézt,“ sdělila dnes Kropáčová.