Zeman: Vztah k ženám dokládá anticivilizační rysy islámu

Praha – Bývalý předseda sociální demokracie Miloš Zeman rozvinul své dřívější úvahy o muslimských zemích a jejich vyznání. Vztah islámu k ženám označil za jeden z „podstatných anticivilizačních rysů“ tohoto náboženství. Navázal tak na své starší výroky z mezinárodní konference „Evropa sjednocená a svobodná?“, kde o anticivilizaci hovořil právě v souvislosti s muslimskými zeměmi. Za svá slova už čelí trestnímu oznámení. Nyní muslimy přirovnal najednou k nacistům i komunistům.

„Ideovým základem islámu je bezpochyby Korán. Muslima lze definovat jako vyznavače Koránu, podobně jako nacista je vyznavačem rasové nadřazenosti a antisemitismu nebo komunista vyznavačem třídního boje a diktatury proletariátu,“ napsal bývalý český premiér.

Islám je podle něj nesrovnatelně agresivnější a intolerantnější než soudobé křesťanství, buddhismus, konfuciánství, šintoismus a další světová náboženství. Zeman uvedl, že Korán obsahuje řadu pasáží, které „vyzývají k podrobení, zotročení, a dokonce vyhlazení nevěřících“.

Zeman: Anticivilizaci financuje prodej ropy i drog

„Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žijí v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog,“ citovala média na konci června Zemanovy výroky na mezinárodní konferenci. Citáty z internetových médií obsahuje i trestní oznámení, které bylo na Zemana podáno u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

Mezi jeho iniciátory je i žena a právě na tento fakt zřejmě Zeman naráží v závěru svého dnešního prohlášení. „I když lze souhlasit se zákazem, aby ženy řídily auto, ve všech ostatních případech islámská anticivilizace činí z žen nesvéprávnou, diskriminovanou menšinu a znemožňuje jejich svobodný rozvoj. I to by si měly uvědomit ty ženy, které se dnes islámu zastávají,“ uvedl.