Herec z Národního divadla přiotrávil mladší kolegy

Lipoltice (Pardubicko) - Kvůli nedávné otravě divadelníků v Lipolticích na Pardubicku obvinila policie dva muže ve věku 40 a 27 let z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Přičiněním této dvojice se měla do společného jídla dostat látka THC, droga z konopí setého. Skupina 12 lidí musela být po večeři hospitalizována se zdravotními obtížemi. Jedním z obviněných je podle informací ČT i herec Národního divadla v Brně Pavel Doucek.

V Lipolticích měli sraz herci a studenti JAMU a brněnské konzervatoře, kteří celý den hráli amatérská představení a údajně ani nepili alkohol. V sobotu večer jim však byla do jídla přimíchána marihuana a akce byla předčasně ukončena. „Znalecká expertiza prokázala přítomnost THC v jídle, kde však měl kvůli přimíchání další látky několikanásobně vyšší účinek, než je obvyklé,“ uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Skupina divadelníků musela být krátkodobě hospitalizována. „Měli poruchy vidění, sucho v ústech, brnění jazyka, poruchy hybnosti, byly tam změny nálad od euforie po depresivní ladění,“ popsala stav divadelníků pod vlivem THC mluvčí pardubické záchranné služby Hana Škuligová. Později byli propuštěni do domácího ošetřování.

Doucek svého činu lituje

Jak se látka do jídla dostala, zatím policie nechce zveřejnit. Hlavní organizátor divadelního srazu v Lipolticích a člen činohry Národního divadla v Brně Pavel Doucek v uplynulých dnech vinu kohokoli z účastníků popíral. „Nemyslím si, že by takový žertík někdo z vedoucích, ze štábu nebo z penzionu udělal,“ uvedl herec.

Po obvinění policií ale svou vinu přiznal. „Já svoji vinu popřít nemůžu, naopak mě mrzí, že se to celé takto stalo, že to mělo takovouto dohru. Doufám, že studenti tento výstřelek odpustí,“ řekl České televizi Doucek, kterému nyní hrozí až pět let vězení. Ředitel brněnského Národního divadla se k případu odmítl vyjádřit.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla