Policie stíhá dva své členy z Liberecka

Liberec - Policie stíhá dva své příslušníky z Liberecka pro podezření ze zneužívání pravomocí. Jeden z nich měl pět let vynášet informace, druhý údajně při ostraze policejních cel nechával zadržené mezi sebou komunikovat. Oba muži jsou podle informací policie příbuzní. Mluvčí liberecké krajské policie Vlasta Suchánková informovala, že jeden ze stíhaných policistů dostal rozhodnutí o zproštění výkonu služby už ve středu. S druhým bylo příslušné řízení zahájeno dnes.

Obsáhlejší seznam přečinů má podle kriminalistů policista z obvodního oddělení ve Frýdlantu. „V letech 2004 až 2009 úmyslně vyzrazoval informace ze služební činnosti a poskytoval je pachatelům z kriminálně závadového prostředí. A v jednom případě ovlivňoval výpovědi svědků v trestním řízení, které bylo proti němu v minulosti vedeno,“ uvedla mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová. Inspekce ho stíhá kvůli zneužívání pravomocí, nadržování a křivé výpovědi.

Zneužívání pravomocí a nadržování se podle inspekce dopustil i druhý muž, který sloužil u liberecké kriminální policie. „Těchto skutků se policista dopustil v době, kdy sloužil jako ostraha policejních cel tím, že umožnil osobám zadrženým z důvodu koluzní vazby vzájemnou komunikaci,“ dodala mluvčí. Státní zástupce se stíháním obou mužů souhlasil.