S policejními nováčky se počítá, nepočítá, počítá

Praha - Jedenáct z třiadvaceti policejních nováčků využilo druhou možnost nastoupit ke středočeské policii. Útvar jim nejprve poslal e-mail, že s nimi počítá. Pak ale oznámil, že o nováčky zájem nemá kvůli rozpočtu na další rok. Jenže většina uchazečů podala v dosavadním zaměstnání výpověď. „Byl jsem docela zaskočený. Bylo mi to slíbeno a pak přišel e-mail, že nic, když už jsem neměl žádnou práci,“ říká nově přijatý policista Jakub Ludvík. „Trošku chaos… V tu chvíli jsem byl vlastně bez práce,“ dodává další nováček Vladimír Novotný.

Kvůli podobným situacím do celé věci vstoupil policejní prezident a nařídil přijetí všech uchazečů. Ovšem poté, co jej na věc upozornila Česká televize. Ředitel středočeské policie má přijmout všechny, kteří by se dostali do problémů ztráty zaměstnání.

„Policejní prezident v žádném případě neurčoval přesný počet policistů nebo uchazečů, kteří mají nastoupit,“ komentuje to mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká.

Dvacet tři nováčku nastoupí na policejní stanice ve Středočeském kraji, nejdříve ale projdou měsíčním intenzivním výcvikem. Jakub Ludvík i Vladimír Novotný věří, že mají vyhráno a jednou se snad stanou kriminalisty.