Hořící tělo vyšetřuje policie jako oběť vraždy

Liberec - Hořící tělo našli ve středu ráno hasiči původně přivolaní k požáru odpadu v liberecké části Rochlice. Kriminalisté nyní vyšetřují smrt bezdomovce jako vraždu. Původně prověřovali i to, že mohlo jít o sebevraždu nebo nešťastnou náhodu. Tyto možnosti už ale vyloučili, uvedla dnes policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policisté se obracejí o pomoc na případné svědky události nebo ty, co muže znali. „Na základě dosavadních zjištění zatím vše nasvědčuje tomu, že muže někdo usmrtil. Případem se proto již zabývají krajští kriminalisté, kteří v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu vraždy,“ uvedla mluvčí a dodala, že je vyšetřování teprve na začátku.

Ohořelé torzo lidského těla hasiči našli pod mostem poblíž Poštovního náměstí. Požár byl na tísňovou linku ohlášen v 04:30. Kriminalisté proto žádají o pomoc lidi, kteří ve středu brzy ráno kolem místa jeli vlakem a viděli požár, pohybovali se na železniční zastávce Rochlice nebo blízké zastávce MHD.

Měli by se přihlásit i lidé, kteří se s mužem bez domova znali nebo jej vídali. „Mohli by pomoci při mapování osob, se kterými se nejčastěji stýkal a zda mezi ním a například dalšími osobami či bezdomovci nedocházelo ke konfliktům,“ vysvětlila mluvčí. Lidé mohou informace sdělit na tísňovou linku 158.

V Libereckém kraji by letos nešlo o první případ vraždy. Už v únoru usmrtil sedmadvacetiletý mladík stejně starého muže v Brništi na Českolipsku. Tělo se však na půdě rodinného domu našlo až po několika měsících. Pachatel se k činu doznal.

V březnu byl zavražděn sedmdesátiletý muž v Tanvaldu na Jablonecku. Jeho tělo se našlo v bytě v panelovém domě. O měsíc později policie dva podezřelé obvinila. Obvinění z pokusu o vraždu si vyslechl i čtyřiadvacetiletý mladík, který v dubnu v České Lípě zapálil obytnou stavební buňku, v níž právě spal jeho otec. Muž z hořícího domku stačil utéct a zachránil si tím život.