Chlapec zemřel po zásahu proudem z míchačky

Bystřice (Frýdecko-Místecko) – Patnáctiletý chlapec zemřel v pátek v podvečer v Bystřici na Třinecku po zásahu elektrickým proudem z míchačky. Záchranáři se snažili mladíka oživit. Po převozu do nemocnice však zemřel. Oznámili to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl a frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk. Příčiny neštěstí vyšetřují kriminalisté.

„Chlapec byl zasažen u domku, kde pracoval společně s rodinou,“ uvedl Starzyk. Po zásahu proudem byl od počátku v bezvědomí a nejevil známky života. „První pomoc mu na místě začali poskytovat příbuzní, kteří podle instrukcí operátora záchranné služby prováděli srdeční masáž i dýchání z plic do plic,“ dodal Humpl.

Záchranáři po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci. „Zdravotníci se pokoušeli několik desítek minut o záchranu na místě, a to včetně opakovaných defibrilačních výbojů, trvale obnovit činnost srdce se však nedařilo. Pacient byl naložen do sanitního vozu a za pokračujících oživovacích pokusů transportován do zdravotnického zařízení,“ popsal Humpl. Po převozu do nemocnice však mladík zemřel, uvedl policejní mluvčí.