Jeden z členů Toflova gangu propuštěn z policejních řad

Brno - Jihomoravská policie propustila Rudolfa Setváka, jenž je jedním ze šesti podezřelých ve vyděračské kauze brněnské skupiny expolicistů. Dosud působil jako zástupce vedoucího územního odboru policie Brno-venkov a ve skupině byl jediným aktivním policistou. Byl obviněn z tak závažné trestné činnosti, že jeho setrvání u policie nebylo dál možné, doplnila jihomoravská policejní mluvčí.

Setvák údajně kryl praktiky gangu jako tehdejší pracovník policejní inspekce. Na inspekci podle on-line deníku Týden.cz Setvák působil nejdřív jako šéf brněnské expozitury. Pro neschopnost byl prý nadřízeným z funkce sesazen a stal se pouhým řadovým referentem. Ani tam se však neosvědčil, takže se na vlastní žádost vrátil zpět do Brna, kde začínal v roce 1998 s policisty, kteří jsou s ním nyní stíháni, uvedl Týden.cz. 

Členové skupiny údajně vydírali podnikatele, uměle na ně vytvářeli kauzy a pak trestní stíhání za úplatky zastavovali. Podle policie skupina vydírala podnikatele od roku 1998 do roku 2010. Kriminalisté evidují dosud 17 případů. Hovoří se o škodě kolem 12 milionů korun. Policejní experti však zároveň v uplynulých dnech uvedli, že počet kauz i škoda mohou být mnohem vyšší.