Švýcar válcující R10 v protisměru stane před soudem

Mladá Boleslav - Případ Švýcara, který ohrozil pod vlivem drog desítky lidí jízdou v protisměru po rychlostní silnici R10 mezi Turnovem a Prahou, by mohl mladoboleslavský soud začít řešit zhruba za měsíc. Cizinec by si měl v nejbližší době vyslechnout od státního zástupce žalobu ze zločinu obecného ohrožení, za což mu hrozí tři až osm let vězení.

Podle okresního státního zástupce Tomáše Cardy by měl soud obdržet žalobu do konce tohoto týdne. „Pokud ta věc nebude vrácena k došetření, tak nařízení hlavního líčení potrvá zhruba tři týdny až měsíc,“ uvedl mluvčí soudu Vladislav Tuzar.

Cizinec na konci května ve vysoké rychlosti ujel v protisměru mezi Turnovem a Prahou asi 70 kilometrů. Policie Švýcara zadržela až v Praze - Kbelích. Při jízdě v protisměru způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo asi deset vozidel. Havárie se obešly bez vážných zranění.

Nehoda způsobená jízdou v protisměru
Nehoda způsobená jízdou v protisměru

Soudce poslal muže 1. června do vazby, aby se nemohl vyhýbat trestnímu řízení, a případně výkonu trestu. Podle soudu také hrozilo, že by mohl obdobnou trestnou činnost opakovat. Kvůli zdravotnímu stavu byl eskortován do nemocnice pražské vazební věznice na Pankráci. Švýcar byl později převezen na psychiatrii Vazební věznice Brno, trpí totiž depresemi a má sebevražedné sklony.