Lékař Barták má na krku šesté trestní oznámení

Praha – Na lékaře Jaroslava Bartáka se valí jedno trestní oznámení za druhým. Dnes podala již šesté další z jeho bývalých asistentek. Lékař je podezřelý z šesti trestných činů - sexuálního nátlaku, znásilnění, vydírání, omezování osobní svobody, nebezpečného vyhrožování a ublížení na zdraví. Celou aféru vysoce postaveného lékaře spustila jedna z jeho bývalých asistentek Lucie, kterou údajně lékař trýznil během dovolené na Filipínách. Dívka již dříve vypověděla, že ji vylákal pod záminkou pracovní cesty, tam ji bil, sexuálně napadal a vyhrožoval jí smrtí.

Lékař svou vinu odmítá a tvrdí, že ženy byly prostitutky a že jde o spiknutí s cílem ho diskreditovat. Barták však zatím nebyl obviněn, nachází se totiž na dovolené mimo Českou republiku. Lékař se od začátku případu opakovaně nevybíravě vyjadřoval do médií. Proto se od jeho výroků distancovala modřanská poliklinika, ve které je Barták třetinovým vlastníkem a kde podle slov dalších dvou spolumajitelů Jitky Novotné a Františka Fencla Barták nikdy neordinoval.

Od internisty Bartáka se v minulých dnech distancovala i Česká lékařská komora (ČLK), napsal deník Mladá fronta dnes MfD. Lékař bude muset své jednání zřejmě vysvětlit před disciplinární komisí komory. Podle listu může disciplinární komise ČLK udělit Bartákovi důtku, finanční trest nebo ho na pět let vyloučit. V té době by nemohl vykonávat svou profesi internisty.

Mluvčí České lékařské komory Michal Sojka: „Netěší nás, že činy, které jsou doktoru Bartákovi dávány za vinu, jsou spojovány s profesí lékaře. Souvisí spíš s takovým tím arogantním manažerským vystupováním člověka, který si myslí, že si za peníze může koupit všechno. To je můj osobní názor…“


Barták už kvůli násilí na mladých ženách jednou skončil před soudem. V prosinci 2007 údajně brutálně zbil před pražským Michnovým palácem svou asistentku Lucii Ř. Případ skončil před soudem, kde žena přijala odškodnění.