Nemocniční zřízenec je podezřelý ze znásilnění vozíčkáře

Hradec Králové – Hradecká policie podezírá devětačtyřicetiletého sanitáře nemocnice v Novém Bydžově ze znásilnění šestadvacetiletého invalidního pacienta. Sanitáři v případě odsouzení hrozí až deset let vězení, soud na něj uvalil vazbu. Zaměstnanec nemocnice je podezřelý, že nejméně ve čtyřech případech sexuálně zneužil muže upoutaného na invalidní vozík, který byl v nemocnici hospitalizován.

Mluvčí hejtmanství Imrich Dioszegi uvedl, že zaměstnanec v nemocnici končí pro hrubé porušení pracovního řádu, což přímo nesouvisí s jeho obviněním. „V souvislosti s touto kauzou vyčkáme na výsledky vyšetřování policie,“ dodal. Podle informací z nemocnice muž
ve zdravotnickém zařízení pracoval celkem čtyři roky a měl čistý trestní rejstřík.

„Zneužil mužovu imobilitu a bezbrannost a přes jeho odpor a výslovný nesouhlas ho osahával na intimních místech a dalších částech těla. V jednom případě se pokusil o soulož,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková. Následně sanitář pacientovi vyhrožoval násilím, pokud někomu vyzradí jeho konání. Mladý muž však našel odvahu a svěřil se zdravotnickému personálu. Policisté sanitáře zatkli v pátek 9. září a sdělili obvinění pro podezření ze spáchání zločinu znásilnění dílem dokonaným, dílem ve stadiu pokusu.