Černý den na R10: Silnici zablokovalo několik nehod

Skorkov – Nehoda čtyř aut dnes odpoledne zablokovala 17. kilometr silnice R10 ve směru na Mladou Boleslav. Silnice musela být uzavřena kvůli přistání vrtulníku, který do nemocnice přepravil těžce zraněnou osobu. Lidí bylo celkem zraněno šest. Silnice je nyní již průjezdná. Došlo ale ještě ke druhé nehodě, která se stala na stejném místě, ale v opačném směru. Tam do sebe narazilo 5 osobních aut. Nehodu zřejmě způsobila nepozornost řidiče, kterého zaujala právě nehoda v opačném směru a na chvíli ztratil koncentraci. Žádné vážné zranění hlášeno není. Nehoda zablokovala silnici na 19. kilometru.

Podle Mareše se nejprve kolem 15:00 srazila čtyři auta u Skorkova. „Silnice byla uzavřena kvůli přistání vrtulníku, který do nemocnice přepravil jednu těžce zraněnou osobu. Poté byla silnice zprůjezdněna jedním pruhem,“ uvedl Mareš. Mladý řidič podle něj tři hodiny po nehodě nadýchal kolem 1,5 promile alkoholu. Jedno vozidlo skončilo v lese na střeše. Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková sdělila, že při nehodě bylo zraněno šest lidí. „Jeden člověk byl zraněn těžce, jeden středně těžce a zbývající lidé utrpěli zranění lehčího charakteru. Těžce zraněného pacienta převezli záchranáři do pražské vinohradské nemocnice na traumacentrum sanitním vozem. Letecká záchranná služba si převzala středně těžce zraněnou ženu a transportovala ji do střešovické nemocnice v Praze,“ uvedla mluvčí.
   
Další dva zranění byli podle ní převezeni do brandýské a mladoboleslavské nemocnice. Na místě zasahovalo pět sanitních vozů středočeských záchranářů a pražská letecká záchranná služba. „Během zásahu na místě se v protisměru staly další dvě dopravní nehody, jedna na 18. kilometru a druhá na 19,5. km. Při každé z nich byl zraněn jeden člověk,“ dodala Janečková. Záchranáři oba zraněné po ošetření převezli na úrazovou ambulanci do Mladé Boleslavi. O hodinu později se v opačném směru podle mluvčí srazilo pět vozidel. Nehoda silnici zablokovala a policisté provoz odkláněli přes Tuřice.

Na Mladoboleslavsku je to dnes již třetí vážná dopravní nehoda. Ráno opilý řidič nezvládl řízení u Čachovic, kde narazil do sloupu. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Podle mluvčího se nehoda na R10 stala poblíž motorestu Čtyři kameny.