Policie sleduje další skimovací gang v Praze

Praha - Dva gangy podvodníků, kteří instalovali na bankomaty v Česku kopírovací zařízení, skončily v rukou policie. Jedná se o cizince původem z Balkánu, kteří působili hlavně ve velkých městech a peníze z cizích účtů pak vybírali v zahraničí. Částky vybrané podvodníky se pohybovaly v řádech statisíců korun. Policie nadále sleduje i třetí skupinu podvodníků.

Podle slov majora Michala Ihnáta z pražského oddělení hospodářské kriminality operovaly na území Prahy tři skupiny podvodníků, ta třetí, která vybírala peníze z účtů v USA, stále dopadena nebyla. „V minulých týdnech pracovaly na území Prahy tři skupiny, dvě z nich jsme zadrželi, ta třetí, která byla v posledních dnech zmiňována v médiích, ale doposud zadržena nebyla,“ uvedl policista s tím, že skupinu policie monitoruje.

Policisté ve spolupráci s bankovními institucemi zaregistrovali v prvním případě tři osoby, které instalovaly slinovací zařízení na bankomaty. Sledování přivedlo policisty až do pronajatého penzionu, kde nakonec odhalili i techniku ke skimingu potřebnou. V druhém případě, který se zrodil několik dnů po tom prvním, policisté zadrželi pachatele ihned při deinstalaci slinovacího zařízení z bankomatu.

„Jsou to organizované skupiny, které přijedou z Balkánu za tímto účelem jednou nebo dvakrát do České republiky, zejména do Prahy, během dvou až tří dnů nainstalují zařízení na náhodně vytipované bankomaty. Bezprostředně po sejmutí zařízení odesílají data do zahraničí, kde mohou okamžitě probíhat výběry,“ přiblížil případy Ihnát.

Video Brífink policie k případům skimingu
video

Brífink policie k případům skimingu