Policie stíhá člověka, který měl uplatit litoměřické soudce

Litoměřice – Policie ode dneška stíhá člověka, kterého podezřívá z uplácení dvou litoměřických soudců. Náměstkyně krajského státního zástupce Lenka Bradáčová uvedla, že jde o člověka působícího mimo soud, zatím je stíhaný na svobodě. Pokud případ dospěje až k soudu, bude mu hrozit až šestiletý trest. Počet stíhaných se tím rozrostl na čtyři; kromě dvou soudců podezírají policisté i soudní úřednici.

Policisté ani státní zastupitelství zatím o případu nechtějí příliš mluvit, a tak se oficiálně ví jen málo. Případ začal koncem října, kdy skončili v cele předběžného zadržení dva litoměřičtí soudci - Josef Knotek a Ladislav Jelínek. První je od té doby ve vazbě, druhý je na svobodě. Za přijetí úplatku jim coby úředním osobám hrozí až osmileté tresty, podle právní kvalifikace šlo zřejmě o částku, která nepřesáhla půl milionu korun. Společně s nimi je stíhána i soudní zapisovatelka.   

„Dnešního dne bylo v této trestní věci zahájeno trestní stíhání proti další osobě, která měla úplatek soudci předat,“ uvedla náměstkyně krajského státního zastupitelství Lenka Bradáčová. Stíhanému hrozí až šestiletý trest, do vazby ale vzat nebyl. Další podrobnosti Bradáčová odmítla sdělit.