D1 dnes ráno uzavřela hromadná nehoda, zemřel jeden člověk

Praha - Dálnici D1 u Všechrom u Prahy dnes ráno uzavřela hromadná nehoda. Na 16,5. kilometru ve směru na Prahu havarovaly dvě dodávky a nákladním auto. Při kolizi zemřel jeden člověk, další utrpěl těžká zranění, oznámil operační důstojník mirošovického dálničního oddělení.

Nehoda se stala po 07:00 před odbočkou na Velké Popovice. „Dodávka narazila do svodidel, za ní zabrzdil kamion a do něj narazila další dodávka,“ uvedl policista.

Podle mluvčího policie Prahy-venkov Zdeňka Chalupy se stal obětí kolize spolujezdec z dodávky. Cestující byl ve voze zaklíněn a jeho vyprošťování bylo komplikované. Záchranáři mu už nemohli nijak pomoci.

„Druhý muž utrpěl těžké zranění a byl letecky transportován do pražské vinohradské nemocnice,“ dodala mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Dálnice musela být uzavřena kvůli přistávání vrtulníku záchranné služby. Kolem 08:15 byl provoz obnoven levým jízdním pruhem. „Nyní už je průjezdný i prostřední jízdní pruh,“ uvedl v 11:00 operační důstojník.