Kalouska vyšla facka před sněmovnou na tisícovku

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dostal pokutu tisíc korun za facky, které uštědřil v září mladému muži před sněmovnou. Rozhodl o tom správní úřad Prahy 1, ministr pokutu dnes na úřadě zaplatil. Incident se stal 21. září, kdy Kalousek mladíka zfackoval kvůli urážlivým výrokům. Na ministra údajně pokřikoval, že je zloděj a bude viset.

„Ve zkráceném správním řízení byla Kalouskovi udělena pokuta ve výši tisíc korun, což je v tomto typu řízení maximální sazba,“ uvedla mluvčí městské části Veronika Blažková. V běžném správním řízení je maximální pokuta 20 000 korun.

Podle mluvčího ministerstva financí Ondřeje Jakoba, který se dnešního správního řízení účastnil jako svědek, ministr Kalousek pokutu na místě zaplatil, tím správní řízení skončilo. „Jsem si plně vědom, že zákon kvalifikuje moje jednání jako přestupek, přesto jsem přesvědčen, že jsem jednal správně a v duchu těch nejlepších malostranských tradic,“ reagoval na pokutu ministr Kalousek.

Záležitostí se už dříve zabývala pražská policie, vyhodnotila ji ale jako přestupek. Přestupku se podle policie dopustil i zfackovaný mladík, který incident vyprovokoval.