Letošek bude o den delší, svátky přinesou dny volna

Praha - Rok 2012 nepřinese jen reformy, ale tradičně i nový rozvrh svátků a dnů volna. Ke změnám v kalendáři letos patří především skutečnost, že rok 2012 je přestupný, po čtyřech letech tak budeme opět psát datum 29. února. Oproti loňskému roku klesne počet pracovních dní o jeden - na letošní rok jich připadá celkem 252.

Pokud jde o některé svátky, pak v případě těch květnových - Svátku práce a Dne vítězství, se lidé na rozdíl od roku 2011, kdy připadly na neděli, mohou těšit na dva pracovní dny. Kvůli přestupnému roku rovnou na úterky. Pokud ředitelé škol dodrží tradici z let předcházejících, žáci mohou dostat květnová pondělí ředitelská volna a přijít si tím na dva prodloužené víkendy v květnu.

Jistý prodloužený víkend pak přijde s červencovými svátky -  Dnem slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a dnem upálení Jana Husa. Ty v kalendáři vychází na čtvrtek a pátek. Delší víkend přinese i Den české státnosti 28. září, oproti tomu datum vzniku Československa tentokrát připadá na neděli. Den navíc, který letošní rok přináší, se z pohledu volných dnů nejpozitivněji podepíše na vánočních svátcích. Štědrý den už nebude o víkendu jako letos, ale posune se z neděle rovnou na pondělí. Stejně tak i Silvestr.

Video Studio ČT24 s Lenkou Drmotovou
video

Studio ČT24 s Lenkou Drmotovou