Policie viní učitele za sex s nezletilou, jde o šéfa ODS na Tachovsku

Tachov – Od 22. prosince stíhají policisté třicetiletého muže z Tachovska pro pohlavní zneužití, v současnosti je ve vazbě. Podle serveru Novinky.cz skončil ve vazbě učitel kvůli údajnému sexu s nezletilou žákyní. Představitelé ODS oznámili, že podezřelý muž je šéfem strany na Tachovsku a jeden z místopředsedů regionální organizace strany Vladimír Dub. Lídr občanských demokratů v Plzeňském kraji Jiří Pospíšil večer oznámil, že regionální rada dnes Duba vyzvala k ukončení, nebo pozastavení svého členství ve straně.

„Je na něm, aby se rozhodl a zvážil, zda tuto výzvu uposlechne. Je zde závažné podezření, že spáchal trestný čin pohlavního zneužívání,“ řekl Pospíšil. ODS podle něj ctí presumpci neviny, ale informace, které zazněly z médií, jsou prý závažné. Dub by měl stranu dobrovolně sám opustit a nepoškozovat ji, míní jeho straničtí kolegové. „My nechceme být soudci pana Duba, nicméně se domníváme, že by měl ukončit případně pozastavit členství,“ řekl Pospíšil. Pokud bude stíhaný zproštěn obvinění nebo se ukáže, že nařčení bylo nepravdivé, může se znovu o členství v ODS ucházet. Pospíšil také uvedl, že „potencionální, možné prohřešky“, které jsou politikovi kladeny za vinu, mají ryze soukromý charakter, nesouvisí s jeho členstvím v ODS.

Policie jakékoliv další informace k případu s ohledem na počáteční stadium objasňování nebude sdělovat, doplnila policejní mluvčí Hana Jehlíková. Podle serveru Novinky.cz policie ještě nevyslechla všechny svědky. Učitel z Boru na Tachovsku měl údajně milostné kontakty s žačkou delší dobu. „Dívka se sexu s učitelem oddávala dobrovolně,“ cituje server nejmenovaný zdroj. Podnět policii prý dalo vedení školy.