„Jsme zde – poučeni, stabilní, ale hlavně zdravě hladoví po budování nové moderní křesťanské demokracie, která je orientovaná na potřeby společnosti, která je otevřená současnému modernímu světu,“ prohlásil předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Přiznal, že nové vedení strany s sebou nese pachuť mnohých nesprávných rozhodnutí a činů předchůdců.
„Jsme stranou, která dostala v posledních sněmovních volbách pořádnou lekci za svoje chyby, voličům říkám: 'Děkujeme, poučili jsme se',“ uvedl. Současně ale prý doufá v to, že se poučili i voliči v tom, že jejich sázka na nové strany bez historie se jim nevyplatila. „My nabízíme nejen historii, ale i stabilitu, sebereflexi a novou energii. Stabilitu, pořádek a odmítání extrémů, to nabízí KDU-ČSL,“ vyjmenoval.
Bělobrádek: Česko by nemělo radit Evropě, jak hospodařit
Současnou podobu politiky Bělobrádek, který povede lidovce do volebního klání v Královéhradeckém kraji, popsal jako cynickou, bezskrupulózní a konfrontační mizérii. Není podle něj možné, aby Česko poučovalo Evropu, jak má správně hospodařit. Bez úplatků a rozkrádání totiž podle něj neumí koupit ani obrněné transportéry či vytisknout tramvajové lístky. Za vzor řešení ekonomických problémů země si KDU-ČSL bere německou CDU.

Brífink KDU-ČSL
Brífink KDU-ČSL
TK KDU-ČSL_21.1.2012
Reportáž Jakuba Kajtmana
„Vláda ODS, TOP 09, STAN a VV neprovádí reformy, ale deformy, tupě škrtá a neřeší příčiny, ale pouze následky, a to na úkor občanů,“ uvedl Bělobrádek v opozici k německému příkladu, kde se sice také škrtalo, ne ale v sociální oblasti. Z dnes vyslovených programových východisek hodlají lidovci do léta sepsat nový program. Setkáním v paláci Charitas zahájili první část kampaně.
Neoficiálním tématem byla prezidentská volba. Petr Pithart definitivně oznámil, že se do boje o Hrad pouštět nebude. O to hlasitěji se tak mluvilo o kandidatuře europoslankyně Zuzany Roithové. Žlutými tričky jí podpořili i mladí křesťanští demokraté.