Obviněný z dvojnásobné vraždy v Č. Lípě je ve vazbě

Česká Lípa - Soudce dnes poslal do vazby šestadvacetiletého muže obviněného ze sobotní vraždy své matky a babičky v České Lípě. Čin se stal na sídlišti Špičák. Mladému muži nyní hrozí až výjimečný trest vězení.

Podle krajské policejní mluvčí Vlasty Suchánkové je důvodem k vazbě obava z útěku a také to, že by obviněný mohl v trestné činnosti pokračovat. Tragická událost se stala ve Zhořelecké ulici na největším českolipském panelovém sídlišti. Smrtí žen ve věku 60 a 80 let zřejmě skončila domácí potyčka.

Na místo nejdřív dorazila hlídka strážníků, kterým začal obnažený mladík z balkonu v prvním poschodí vyhrožovat smrtí. Vzápětí z něj seskočil a s nožem v ruce se na hlídku snažil zaútočit. Poté, co byl pachatel odzbrojen, jeden ze strážníků se do bytu dostal přes balkon a našel obě ženy v tratolišti krve.

Rozsáhlá zranění ženy podle zdravotníků nemohly přežít. „Měly desítky bodných ran, jejich zranění nebyla slučitelná se životem,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.