Svoboda má už sedm nominací na šéfa pražské ODS

Praha - Pražský primátor Bohuslav Svoboda získal dnes večer další dvě nominace na post předsedy ODS v Praze. Podpořili ho jednomyslně občanští demokraté v Praze 5 a 12. Svoboda se tak těší podpoře už od sedmi oblastních sněmů, zatímco jeho konkurent, bývalý radní hlavního města Jiří Janeček, získal nominaci zatím jen od své domovské Prahy 11. Zbývajících sedm oblastí bude mít sněmy do konce týdne.

Stoprocentní podporu dnes získal od obou sněmů také předseda ODS v Praze 5 a náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček jako kandidát na prvního místopředsedu pražských občanských demokratů. Podporu už dříve získal i od ODS v Praze 2. ODS v Praze 5 pak nominovala na dalšího místopředsedu zástupce starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka, řekl místopředseda sdružení Lukáš Herold. ODS v Praze 12 podle jejího předsedy Tomáš Grulicha nikoho dalšího nenominovala.

Svou kandidaturu Svoboda oficiálně ohlásil minulý týden. V dopise, který rozeslal všem 15 oblastem pražské ODS, zároveň vyzval k obměně dosavadních místopředsedů. Stávající šéf pražské ODS Boris Šťastný už na začátku prosince oznámil, že svou funkci k 30. lednu složí. Rozhodl se tak poté, co se Svoboda bez jeho vědomí dohodl na koalici s TOP 09 v pražském zastupitelstvu.