Manžel zavražděné Monyové zůstává ve vazbě

Brno - Brněnský krajský soud dnes prodloužil vazbu pětačtyřicetiletému Borisi Ingrovi, který je obviněný z vraždy své manželky, spisovatelky Simony Monyové. Ingr tak zůstane ve vazbě do začátku procesu 15. února. Rozhodnutí soudu potvrdila mluvčí vazební věznice v Brně-Bohunicích Dana Krejčířová.

Boris Ingr dorazil do budovy Krajského soudu v Brně kolem 10:00 v doprovodu policejní eskorty. Na neveřejném jednání mluvil před komisí, která se potom více než dvě hodiny radila. Nakonec ho ale soudkyně z vazby nepustila. Podle informací ČTK Ingr při policejních výsleších nevypovídal a proti dnešnímu rozhodnutí komise se odvolal.

Ingrovi hrozí až 18 let vězení. Je podezřelý z toho, že loni v srpnu zavraždil svou manželku v jejich domě. Monyová, která užívala úřední jméno Ingrová, se s ním krátce před incidentem rozešla. Podle nejpravděpodobnější verze Ingr manželce řekl, že jde za synem. Rozpoutala se bouřlivá hádka. Spisovatelka nejprve utržila ránu do hlavy a následně pak četné bodné rány kuchyňským nožem. Na místě zemřela.

Ingr v době činu skočil dvakrát z okna v prvním patře. Poranil se, ale přežil. Po prvním skoku se vrátil do objektu. Nelze vyloučit, že ještě tou dobou mohla Monyová žít a zemřela krátce před druhým skokem svého manžela z okna.