Europoslanec Březina opustil KDU-ČSL, hledá cestu do TOP 09

Praha - Europoslanec za KDU-ČSL Jan Březina opustil řady lidovců. Podle informací serveru Aktuálně.cz své vystoupení ze strany dnes oznámil celostátnímu výboru strany. Březina prý nyní vyjednává s TOP 09, sám své další angažmá komentovat nechtěl.

„Ano, ohlásil, že nás opouští. Je to škoda, ale čas běží dál,“ řekl serveru předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Europoslanci se prý nezamlouvá poslední směřování KDU-ČSL, nic konkrétnějšího ale neuvedl s tím, že na středu chystá tiskové prohlášení.

Podle informací serveru Březina již delší dobu vyjednává s TOP 09 a není vyloučena jeho účast v letošních krajských volbách, měl by vést jednu z krajských kandidátek TOP 09. „Toto nám neoznámil, ale proslýchá se to už delší dobu. My jsme mu nabízeli, aby byl za nás lídrem v Olomouckém kraji, to ale odmítl,“ řekl serveru Bělobrádek.

Jan Březina

byl v roce 2000 jako lídr olomoucké kandidátky tehdejší čtyřkoalice zvolen prvním hejtmanem Olomouckého kraje, kterým byl až do zvolení do EP v roce 2004. V krajském zastupitelstvu působil i v letech 2004 až 2008. V komunálních volbách v roce 2006 byl opět zvolen do uničovského zastupitelstva. V Evropském parlamentu je od července 2004, zasedá mimo jiné ve výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. Členem KDU-ČSL se stal v roce 1990, v roce 2009 kandidoval na předsedu strany.