Pátek bude nejteplejší v týdnu, deště přejdou v březnu ve sníh

Praha – Během čtvrtka přibude nad Českou republikou oblačnost, občas pak zaprší především od severozápadu území. Ráno se budou teploty pohybovat kolem nuly a odpoledne se o čtyři až osm dílků na teploměru vyšplhají. Také během pátku by měla přetrvávat oblačnost, ale odpoledne by se teploty měly dostat až na dvanáct stupňů. Proto by pátý den v týdnu měl být jeho nejteplejším. V závěru února a na začátku března bude v Česku převážně oblačno a deštivo, v týdnu po 10. březnu dešťové srážky přejdou ve sněhové.

Nejnižší teploty klesnou k minus deseti stupňům Celsia, přes den by teploměr mohl ukázat i osm až deset stupňů. Dnes o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové očekávají, že počasí v následujících třiceti dnech bude teplotně i srážkově průměrné. Závěr února přinese oblačno až zataženo s deštěm, který ve vyšších polohách přejde ve srážky sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou k minus třem stupňům Celsia, ve dnech se zmenšenou oblačností a na sněhové pokrývce teploměr ukáže kolem minus sedmi stupňů. Přes den bude od dvou do osmi stupňů, přechodně až deset stupňů Celsia, uvedl ČHMÚ.

Také začátek příštího měsíce bude oblačný s přeháňkami, na horách by měl padat sníh. Kolem 10. března bude oblačnosti přibývat, déšť postupně přejde ve sněžení. Očekávají se teploty v rozmezí od minus šesti do tří stupňů v noci, při vyjasnění by se mohlo ochladit až na minus deset stupňů. Přes den rtuť vystoupá na dva až osm stupňů Celsia.

Předpověď na týden
Předpověď na týden

Od 11. do 20. března meteorologové předpovídají oblačno s občasnými sněhovými srážkami, ty však budou postupně ubývat a v závěru období je v nížinách nahradí opět déšť. Noční teploty by měly kolísat mezi minus šesti a čtyřmi stupni, denní mezi nulou a deseti stupni Celsia.

Od roku 1934 bylo v tomto období nejchladněji v letech 1955 a 1987, kdy průměrná teplota činila minus 4,2 stupně Celsia, naopak nejtepleji bylo v roce 1990, kdy průměrná teplota dosáhla šesti stupňů.