Na Euro speciálním vlakem

Praha - Fanoušci mohou na zápasy české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve Vratislavi jezdit speciálně vypravenými vlaky. České dráhy vypraví na každý zápas ve skupině dva, jeden z Prahy a druhý z Brna. Každý z nich bude mít kapacitu 720 míst. Vlakem pojedou do Polska také čeští reprezentanti. Prodej bude zahájen 20. března, ukončen bude vždy den před odjezdem. Veškeré informace jsou na webových stránkách Českých drah.

Vlak z Prahy vyjede v den zápasu v 9:00, zastaví v Kolíně, Pardubicích, Chocni, Ústí nad Orlicí, Letohradu a do Vratislavi dorazí ve 14:39. Zpět pojede přibližně dvě a půl hodiny po skončení zápasu.

Z Brna pak v den zápasu odjede vlak v 9:02, pojede přes Vyškov, Kojetín, Přerov, Hranice na Moravě a Ostravu, do Vratislavi dorazí v 15:03. Zpět vyrazí rovněž dvě a půl hodiny po zápase.

Cena zpáteční jízdenky včetně povinné rezervace místa bude činit 799, 699 nebo 499 korun podle toho, odkud fanoušci pojedou. Nejlevnější varianta platí pro ty, kteří nasednou v Ostravě. České dráhy slibují fanzónu evropského šampionátu přímo ve vlaku. Ve Vratislavi odveze fanoušky z hlavního nádraží ke stadionu kyvadlová doprava.

„Pokud by byla větší poptávka, než bude kapacita vlaků, budeme uvažovat o dalším spoji. Stejně tak jsme připraveni vyslat vlaky v případě postupu a zápasů ve Varšavě,“ řekl generální ředitel Českých drah Petr Žaluda. „Chceme fanouškům zajistit co nejkomfortnější cestování, aby měli sílu fandit. Proto se jízda vlakem přímo nabízí. Cestující se tím vyhnou zácpám na silnicích, hledání parkovacích míst a nebudou mít zbytečný stres za volantem,“ dodal ministr dopravy Pavel Dobeš.

Video Dráhy vypraví na Euro speciální vlaky
video

Dráhy vypraví na Euro speciální vlaky

Předseda FAČR Miroslav Pelta:

„V roce 1934 jel vlakem na mistrovství světa do Itálie československý tým v čele s Pláničkou a nakonec přivezl stříbro. Snad to přinese štěstí i tentokrát.“


Služby Českých drah využije také národní tým. Bude pro něj připraven speciální vlak, který ho 3. června dopraví do Vratislavi. Vlak pojede přes Pardubice a Ostravu. Fotbalisté budou mít k dispozici jeden vůz 1. třídy, bistro vůz, lůžkový vůz či konferenční vůz.

„Hráči tam budou mít veškerý komfort. Bavili jsme se o tom s nimi a jednoznačně byli pro to, abychom jeli vlakem,“ řekl trenér české reprezentace Michal Bílek. „Vyzkoušeli jsme si to už cestou do Olomouce na kvalifikační zápas s Litvou a hráči si to pochvalovali,“ dodal.