Dva lidé zemřeli při nehodě u Rokycan. D5 je opět průjezdná

Rokycany - Dva lidé dnes ráno zemřeli a šest se jich podle policie zranilo při dopravní nehodě nákladního auta a dodávky na dálnici D5 nedaleko Rokycan. Záchranáři uvádějí zraněných sedm. Kvůli nehodě byla dálnice ve směru z Prahy na Plzeň několik hodin uzavřena, uvedli hasiči a policisté. V 7:15 se začalo jezdit jedním jízdním pruhem, v 8:15 byl provoz na dálnici plně obnoven, oznámila policejní mluvčí Hana Jehlíková.

Podle mluvčí hasičů Petry Jakoubkové dodávka narazila zezadu do kamionu. Aby se hasiči dostali ke zraněným, museli vystřihnout boční dveře dodávky. Opodál havarovalo na dálnici ještě jedno osobní auto. Když řidič ve zpětném zrcátku viděl nehodu dodávky a kamionu, prudce zabrzdil. Zřejmě dostal smyk a skončil v příkopu, uvedli hasiči.

Záchranná služba ale hovoří o sedmi zraněných. Jednoho těžce zraněného pasažéra převezl vrtulník v bezvědomí do plzeňské fakultní nemocnice, ostatních šest lidí se zraněními hrudníku a končetin převezly sanitky do nemocnic v Plzni a Rokycanech, uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Na místě měli záchranáři vrtulník a čtyři sanitky.

Nehoda se stala na 60. kilometru ve směru z Prahy. Na místě zasahovala e záchranná služba, hasiči a policie. Dálnice byla uzavřena mezi sjezdy na 57. a 62. kilometru. Příčiny a další okolnosti nehody policie zjišťuje.