Ivan Langer úspěšně složil advokátní zkoušky

Praha – Exministr vnitra Ivan Langer úspěšně složil ústní část advokátních zkoušek a po složení slibu se stane advokátem, jelikož písemnou část složil už dříve. Langera zkoušela pětičlenná komise z ústavního, správního, trestního, obchodního, občanského, rodinného a pracovního práva a stavovských předpisů. Například z trestního práva ho zkoušel předseda trestního kolegia Nejvyššího soudu Stanislav Rizman.

„Pro mě osobně to byl vlastní test…, proto jsem rád, že jsem tento test zvládl. Nezvládl bych to bez toho, kdybych kolem sebe neměl spoustu lidí, kteří mi pomáhali,“ komentoval úspěšně složenou zkoušku Langer. Problémy mu činilo především porozumět, na co přesně se ho zkoušející ptali. V budoucnu se prý chce zaměřit hlavně na problematiku ochrany osobnosti.

Talár si Langer bude moci obléknout až po složení advokátního slibu. V budoucnu by chtěl zůstat v kanceláři advokáta Petra Pečeného, u kterého působil jako koncipient. Nejvyšší politiku Langer opustil před jednadvaceti měsíci, tehdy se také začal věnovat pedagogické činnosti. Politicky se angažuje už jen uvnitř strany.

Podobně prožívá poslední dva roky i bývalý šéf Lidovců a ministr Cyril Svoboda. „Je to osvěžující, je dobré, že jsem ve styku s mladými lidmi. Že se může pořád dít něco, co je důležité pro život. A to vzdělání je,“ vyjádřil se Svoboda. Ani jeden z nich tak novou kariéru za návrat do politiky vyměnit nechce.

Video Reportáž Štěpánky Martanové
video

Reportáž Štěpánky Martanové