Zavraždil a rozčtvrtil svého šéfa, dostal 15 let

Praha - Luděk Zlámal stráví s konečnou platností 15 let ve vězení. Podle rozsudku totiž zavraždil a rozčtvrtil svého šéfa - majitele dopravní firmy. Pražský vrchní soud tak Zlámalovi trest ještě o dva roky zpřísnil. Šedesátiletý Zlámal vinu popřel a nehlásil se ani k držení zbraně a upraveného střeliva, které u něho nalezla policie.

Zdroj: Isifa/Rex Features Autor: Henryk T. Kaiser

Podle soudu 5. listopadu 2010 v areálu firmy v Chlumčanech na jižním Plzeňsku řidič kamionu zabil nejméně dvěma výstřely z nelegálně držené pistole sedmatřicetiletého majitele dopravní firmy kvůli delším sporům z předchozího pracovního vztahu. Tělo rozřezal a odvezl, jeho části se pak našly v řece Berounce a u jejích břehů na severním Plzeňsku. Většinu ostatků se nepodařilo najít.

I když Zlámal jakoukoliv vinu na vraždě popírá, podle krajského soudu ho usvědčil dostatek důkazů - především pachové, balistické či genetické. V zavazadlovém prostoru Zlámalova auta byly například pachové stopy zavražděného muže. Na objevené paži zas byly pachové stopy Zlámala. Znalci také prokázali, že nábojnice z místa činu pocházejí ze zbraně zajištěné u obžalovaného.

U dopravní firmy Zlámal pracoval jako řidič kamionu v létě 2010 necelé tři měsíce. S později zavražděným šéfem údajně vycházel dobře. Pouze přiznal, že navečer 5. listopadu s ním měl domluvenou schůzku v Chlumčanech, aby se dohodli o doplatku dlužné mzdy. Když tam ale navečer přijel, nikoho prý ve firmě nenašel, tak odjel do Plzně. Podle znalců je Zlámal sebestředný člověk s narcistními rysy a sklonem k aroganci. Spíš než zkratkovité jednání je podle odborníků u něho pravděpodobnější chladnokrevnější čin se zištnými motivy.