Teplotní rekordy padají, zítra se prudce ochladí

Praha - Na řadě míst v Česku dnes padly teplotní rekordy, nejvíce naměřili meteorologové v Ivanovicích na Hané - 22,3 stupně Celsia. V Javorníku pak bylo 21,4 stupně a i další města hlásí teploty přes dvacítku. Od čtvrtka se má ale výrazně ochladit, o víkendu by dokonce mohlo nasněžit.

20 stupňů překonaly i další stanice

V Ivanovicích na Hané byl dnes o 1,5 stupně překonán rekord z roku 1968. Ze stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), které měří déle než 30 let, hlásí rekord také Husinec nebo Český Krumlov-Přísečná, kde bylo shodně 20,1 stupně. V Bělotíně pak vyšplhala rtuť na 20,2 stupně, v Brně-Tuřanech na 20,5 stupně a v Brodu nad Dyjí na 20,7 stupně.

Na nejstarší české stanici v pražském Klementinu ale rekord zřejmě překonán nebyl. Podle pozorovatelky tam dnes byla teplota jen něco přes 19 stupňů, rekord z roku 1986 je ale 20,6 stupně. Klementinum přitom měří od roku 1775.

S téměř letním počasím bude ale od čtvrtka na čas konec. Do konce týdne by se mělo ochlazovat, v neděli denní maxima nepřekročí pět až devět stupňů. S ochlazením přijde i déšť, od středních poloh také sněhové srážky. Uplakané počasí by pak mělo pokračovat i na začátku dubna, nad deset stupňů by se mělo oteplit jen v pondělí.