Řidiče čekají o Velikonocích zvýšené kontroly

Praha - Policie nasadí o Velikonocích stovky policistů navíc. Zvýšené kontroly na silnicích mohou řidiči čekat především v pátek, v sobotu a v pondělí. Informoval o tom šéf dopravní policie Leoš Tržil. Policie se zaměří především na alkohol za volantem, způsobu jízdy nebo dodržování rychlosti.

V loňském roce zemřelo o Velikonocích od pátku do pondělí na českých silnicích 13 lidí, což byl více než dvojnásobek proti roku 2010. V roce 2009 si Velikonoce vyžádaly 15 obětí, v roce 2003 dokonce o deset více.

Podle Tržila počet nehod i počet mrtvých hodně záleží na termínu, ve kterém svátky v daném roce jsou. „Potom záleží na počasí a povětrnostních vlivech, které buďto nechá řidiče doma, anebo vytáhne na silnice cyklisty, motorkáře, chalupáře a dochází ke zvýšenému provozu,“ podotkl. Šéf dopravní policie také uvedl, že o svátcích bude nasazeno 20 nových rychlých vozů Volkswagen Passat.

Řidiči by podle něho měli zejména nespěchat, vyjet na cestu dříve a počítat se zvýšeným provozem. „Apeluji tímto na řidiče, aby sledovali dopravní zpravodajství,“ poznamenal Tržil. Upozornil také na horší stav některých vozovek po zimě.

Video Dopravní policie se připravuje na Velikonoce
video

Dopravní policie se připravuje na Velikonoce