Dlouhodobá předpověď slibuje aprílové počasí

Praha – V příštích 30 dnech nás podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu čeká typicky aprílové počasí. Do konce dubna by mělo být počasí proměnlivé, začátek května pak podle ČHMÚ přinese velkou oblačnost s deštěm. Denní teploty by se měly pohybovat mezi devíti a devatenácti stupni. Celkově by mělo být příštích 30 dnů teplotně průměrných a srážkově nadprůměrných.

Od 11. do 20. dubna bude převládat oblačné počasí s občasnými srážkami, na horách by mohlo i sněžit. V noci by rtuť teploměru mohla klesnout až na minus dva stupně, přes den se teplota bude zpočátku pohybovat mezi deseti až 16 stupni Celsia, od 15. dubna se o několik stupňů ochladí.   

V další dekádě odborníci předpovídají typické dubnové počasí. „Očekáváme nestálý proměnlivý charakter počasí s četným střídáním slunečných teplejších a oblačných chladnějších dní,“ uvedl ČHMÚ. Srážky budou přeháňkového charakteru, na horách mohou být smíšené. Noční teploty už by ale neměly klesat pod nulu, přes den pak meteorologové očekávají teploty od 11 do 17 stupňů, při zmenšené oblačnosti by mohly vystoupat až ke 21 stupňům Celsia.   

Začátek května pak podle dlouhodobé předpovědi přinese velkou oblačnost s častým deštěm nebo přeháňkami. V noci budou teploty klesat ke třem až devíti stupňům Celsia, přes den teploměr ukáže 13 až 19 stupňů.