Fyzioterapeut Pavel Kolář otevřel Centrum pohybové medicíny

Praha – Pavel Kolář přes dvacet let pečuje o zdraví tenisových hvězd, léčil několik špičkových sportovců i Václava Havla. Nyní se uznávaný fyzioterapeut své letité zkušenosti rozhodl zúročit a v Praze v pátek otevřel vlastní kliniku zaměřenou výhradně na léčbu pohybového aparátu.

„My jsme dali dohromady a integrovali to, co poskytují v dílčích možnostech jednotlivé různé odbornosti,“ popisuje přední český fyzioterapeut Pavel Kolář, mezi jehož pacienty patří například i profesionální tenistka a členka české fedcupové reprezentace Lucie Hradecká. Ta nedá na péči fyzioterapeuta Pavla Koláře dopustit. 

Hradecká tak byla jednou z prvních pacientek nového centra pohybové medicíny, unikátního pracoviště, které podle známého specialisty v Česku nemá obdoby. Pacienti totiž už nemusejí absolvovat mnohdy časově náročné kolečko návštěv na různých klinikách, veškerou péči o pohybový aparát mají pod jednou střechou.

Fyzioterapeut Pavel Kolář
Fyzioterapeut Pavel Kolář

Tým více jak třiceti specialistů z nejrůznějších oborů tak díky komplexnímu vyšetření ušije pohybovou terapii přímo na míru. A ačkoliv tři sta milionů do stavby kliniky investoval známý podnikatel a miliardář Andrej Babiš, centrum by podle něj i Koláře rozhodně nemělo být pouze pro léčbu vyvolených. „To centrum je otevřené pro všechny pacienty. Pojišťovny celkem pochopily koncepci tohoto zařízení, takže ta péče je hrazena plně pojišťovnou,“ konstatuje Kovář.