Bývalý policista a další muži obviněni z vydírání a loupeže

Jihlava - Až desetiletý trest odnětí svobody hrozí čtyřiatřicetiletému bývalému policistovi z Brna za vydírání, loupež a nedovolené ozbrojování. Dalším dvěma mužům ve věku 38 a 30 let hrozí za vydírání až osmileté tresty. Vyšetřování případu vydírání a loupeže údajně spáchaného trojicí mužů nyní dokončili kriminalisté z Vysočiny. Případ předali státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby, informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Muži měli brutálně vydírat podnikatele, použili granát či zápalnou lahev

„Případ vydírání a loupeže patřil na Vysočině mezi ojedinělé svojí brutalitou,“ uvedla mluvčí. Muži loni v srpnu vylákali podle vyšetřování dvaapadesátiletého podnikatele z Jihlavska do lesa, kde ho údajně napadli, spoutali, okradli a vyhrožovali zapálením domu. „Nutili ho, aby uvedl jména lidí, kterým údajně dluží peníze,“ dodala mluvčí.

Útoky proti podnikatelově rodině pokračovaly. V poštovní schránce se objevily výhrůžné dopisy, na vstupní dveře domu mu někdo připevnil nefunkční granát. Hlavního podezřelého policisté dopadli poté, když hodil zápalnou láhev na dveře rodinného domu. Krátce potom byli zadrženi další dva podezřelí. Při domovní prohlídce u bývalého policisty našli kriminalisté větší množství různých zbraní a munice. Na některé věci muž neměl povolení.

Video Tři muži obviněni v kauze brutálního vydírání na Vysočině
video

Tři muži obviněni v kauze brutálního vydírání na Vysočině