Klaus podporuje Zemanovu prezidentskou kandidaturu

Praha - Podle prezidenta Václava Kause je bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman vhodná osobnost pro kandidaturu na příštího českého prezidenta. Podle současné hlavy státu patří Zeman k významným osobnostem, které pro naši zemi něco vykonaly. Klaus se tak vyjádřil pro dnešní vydání MF Dnes.

„Miloše Zemana považuji za významnou osobnost české politiky, s čímž jsem se nikdy netajil. Jeho prezidentskou kandidaturu považuji za logické vyústění jeho politické i životní dráhy. O prezidentskou kandidaturu by se podle mého názoru měli ucházet lidé, kteří pro naši zemi něco vykonali. Miloš Zeman mezi ně patří,“ míní Klaus.

Zemana prezidentova podpora potěšila. „Beru to jako vyjádření sympatií. Pro mě je důležitá podpora výrazných osobností a prezident Klaus bezesporu výraznou osobností je,“ řekl prezidentský kadidát a čestný předseda SPOZ.

Čeká se ještě na petici od lidí

Zemana zatím na Hrad vysílá deset senátorů. Zeman však čeká, zda se jeho příznivcům podaří pod petici za jeho prezidentskou kandidaturu sehnat padesát tisíc podpisů. Podle posledních průzkumů mezi potenciálními voliči skončil Zeman na třetím místě hned za nezávislými Janem Fischerem a Janem Švejnarem.