ČSSD zamítla Emmerové kandidaturu za Zemanovce

Plzeň - Vedení plzeňské ČSSD zamítlo žádost poslankyně Milady Emmerové, která chtěla kandidovat v krajských volbách za Stranu práv občanů ZEMANOVCE (SPOZ). Poslankyni chtěl jako volebního lídra v kraji čestný předseda strany Miloš Zeman. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek už dříve řekl, že by v takovém případě musela odejít ze strany, měla by se vzdát i poslaneckého mandátu.

Emmerová chtěla sice kandidovat za jinou stranu, zároveň ale chtěla zůstat členkou ČSSD. Vedení krajské organizace se s ní dnes proto sešlo, její záměr ale jednomyslně zamítlo. Představitelé krajské organizace také Emmerovou vyzvali, aby svoje rozhodnutí přehodnotila a aby zůstala členkou ČSSD.

Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v červnu

Emmerová plzeňským sociálním demokratům řekla, že vyslyšela požadavek předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky k osobnímu setkání. Věc spolu prodiskutují na začátku června při zasedání sněmovny. Pak se podle ní teprve definitivně rozhodne o dalším postupu. 

„Lidsky mne velice mrzí, že ČSSD pravděpodobně ztratí tak výraznou politickou osobnost, jakou Milada Emmerová je. Její pohnutky zcela nechápu. Působí to na mne jako neuvážený politický krok. Milada Emmerová si neuvědomuje, že v dresu Slavie nelze hrát za Spartu,“ konstatoval šéf krajské organizace a hejtman Milan Chovanec. 

Poslankyně podle něj krajskému vedení strany řekla, že svým jménem na kandidátce by chtěla pomoci do krajského zastupitelstva novému levicovému politickému subjektu. „Dlouho jsme o tom diskutovali a nabyli jsme dojmu, že by toto poškozovalo sociální demokracii,“ uzavřel.