Policie dopadla sedm mužů, jeden je stále na útěku

Litoměřice – Policii se podařilo zadržet šest lidí, kteří se podíleli na vloupání do domu podnikatele Papouška. Jeden z nich při přepadení zemřel. Ostatní jsou obviněni z organizované loupeže a porušování domovní svobody, za což jim hrozí až dvanáctileté tresty. Posledního útočníka, třiadvacetiletého Josefa Cerháka, policie stále hledá.

O víkendu by mělo padnout rozhodnutí o jejich umístění do vazby. Dům podnikatele Papouška přepadla skupina zlodějů 25. května, původně se mluvilo o čtyřech, nakonec jich podle vyšetřovatelů bylo osm. „Sedm z nich jsme už zadrželi, pocházejí z Litoměřicka, Prahy a Plzeňska. Nejstaršímu z nich je 60 let, nejmladšímu 21 let,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová. Před zbývajícím podezřelým varuje, může prý být ozbrojen.   

Papoušek tvrdí, že při noční potyčce v jeho domě útočníci použili i pistoli, jejíž pažbou několikrát uhodili přítele jeho dcery, který se jim chtěl bránit. Po jednom z úderů se prý útočníkovi vysypaly náboje, a když z ní chtěl vystřelit, selhala. Lidé blízcí vyšetřování říkají, že když se dali útočníci na útěk, zůstal jeden z nich ležet a po příjezdu záchranky zemřel. Policie to zatím odmítá komentovat. „Příčiny a okolnosti úmrtí jednoho z pachatelů jsou nadále předmětem šetření,“ řekla Kofrová.