Radnice vystěhovala Věru Bílou z bytu, žije na ubytovně

Rokycany – Radnice v Rokycanech definitivně vystěhovala z obecního bytu zpěvačku Věru Bílou. Soustavně nehradila nájemné za užívání bytu, ani nevyužila možnost ho za zlomek tržní ceny odkoupit. V obecním bytě v centru města žila Věra Bílá přes 30 let. Nyní jí hrozilo, že se bude muset přesunout do holobytu, nakonec ale našla útočiště v jedné z místních ubytoven.

S placením nájemného zápolila zpěvačka dlouhodobě. „Tři, někdy čtyři, někdy pět nájmů byla v prodlení,“ řekl starosta Rokycan Vladimír Šmolík (ČSSD). Radnice prý měří všem neplatičům stejně; když se s Věrou Bílou nedohodla na dobrovolném vystěhování, chtěla ji poslat do holobytu.

V roce 2011 dokonce soud rozhodl, že vedení města může zpěvačku vystěhovat i proti její vůli. Radnice se nyní odhodlala k činu. Byt je v současnosti téměř prázdný, zbyla tu jen nábytková stěna, kterou by si měli manželé Bílí nejpozději v říjnu odvézt.

Věra Bílá
Věra Bílá

Zpěvačka, které tleskaly koncertní sály od Paříže po New York, ale nakonec do holobytu nešla. Podle starosty bydlí v ubytovně na okraji města. Věra Bílá lituje, že si obecní byt za 45 tisíc korun nekoupila, jinak si ale na pobyt na ubytovně nestěžuje. „Mně je tady dobře. Povídáme si, pouštíme písničky, brečíme,“ prohodila.

V minulosti se zpěvačka potýkala s gamblerstvím, automaty už podle svých slov dva roky nehraje. V současnosti bojuje spíše se zdravotními obtížemi, trápí ji lupenka a bolavé klouby. „Jestli jsem někomu ublížila, ať mi odpustí, já jsem to ve špatném nemyslela,“ tvrdí dnes. Sama prý věří, že se ještě v televizi objeví i v jiné roli než jen jako vystěhovaná neplatička nájemného. Doufá, že bude znovu zpívat a vydávat alba.