Trať z Prahy na Moravu už je znovu průjezdná

Kolín – Na železničním koridoru u Kolína ve směru na Moravu se už od časných ranních hodin jezdí znovu bez problémů. V pátek odpoledne ho uzvařela nehoda dvou vlaků, které najely do zřícené cihlové zdi. Provoz na trati musel být na více než 12 hodin zastaven. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Včera krátce před 15:00 se na okraji Kolína zřítila do obou kolejí koridoru opěrná zeď z obchodního domu vedle trati. Podle informací Drážní inspekce sutiny trať zasypaly při demoličních pracích. Do nich z jedné strany narazil parní vlak, který směřoval z Rakouska na setkání parních lokomotiv u Lužné. Z druhé strany do zdi narazil rychlík, který jel z Prahy do Brna.

Rychlíky a expresní vlaky musely být odkláněny přes Nymburk a Lysou nad Labem, místo osobních vlaků jezdily autobusy. Podle původní odhadů měla být dráha opět otevřena po půlnoci. Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Tomáše Drvoty byla trať zprovozněna až dnes ve 03:50.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že na soupravovém vlaku vznikla škoda 30 tisíc korun a na rychlíku za 150 tisíc. Vlak s parní lokomotivou byl poškozen pouze minimálně a mohl odjet. Rychlík naopak musel počkat na vyproštění. Příčinami nehody se kvůli demoličním pracím vedle trati už zabývá policie. „Budeme prověřovat, jestli někdo něco nezanedbal nebo neopomenul,“ uvedla mluvčí kolínské policie Martina Fejfarová. Případný viník by podle ní mohl být stíhán pro obecné ohrožení.