Začátek týdne znovu přinese tropické třicítky

Praha – Teploty nad 30 stupňů Celsia, ale také občasné bouřky a krupobití čeká Českou republiku ze začátku příštího týdne. V pondělí odpoledne by mohl na mnoha místech padnout teplotní rekord podobně jako v sobotu, kdy meteorologové přepisovali historické záznamy na více než polovině stanic v zemi. Nejvýše v sobotu vyšplhala rtuť teploměru v pražském Karlově, a to k 35,2 stupně Celsia.

Zdroj: ISIFA/VLP Autor: Hasíková Michaela

Nad 30 stupňů se v sobotu dostala teplota i v pražském Klementinu, v Doksanech, Plzni-Bolevci, Tuhani, Neumětelích, Poděbradech, Průhonicích nebo Táboře. Zajímavé je, že většina původních rekordů byla naměřena v tento den v roce 2006, uvedli meteorologové na svém webu.

Podle nich hranice 32 stupňů Celsia byla překonána i v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi a v Nedrahovicích na Příbramsku, přesto tam teplotní rekordy nepadly.

Podle předpovědi se k Česku sice blíží studená fronta, ale v pondělí jí bude předcházet velmi teplý vzduch od jihu. „V přílivu tropického vzduchu budou teploty v odpoledních hodinách na většině území vystupovat přes 30 stupňů Celsia,“ upřesnili meteorologové.

Video Vlna veder znovu míří do Česka
video

Vlna veder znovu míří do Česka