O nohu chlapce z metra bojovali lékaři pět hodin

Praha - Pět hodin se lékaři Thomayerovy nemocnice snažili zachránit částečně amputovanou nohu čtyřletého chlapce, kterého včera našli záchranáři v metru mezi stanicemi Opatov a Chodov. Hoch je stále v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče, jeho stav se v příštích dnech pravděpodobně nezmění. Jestli nakonec o nohu nepřijde, se ukáže až za několik týdnů.

Hoch se buď vezl na spojnici mezi vagony a souprava ho zřejmě po pádu do kolejí zachytila, nebo se procházel v tunelu metra a vlak ho srazil. Záchranáři přivezli chlapce do nemocnice podle mluvčí Martiny Štanclové v pátek po 19. hodině. 

Jak se chlapec dostal do tunelu metra, policie podle mluvčího Jana Daňka vyšetřuje. Uvedl, že vzhledem k věku dítěte nebudou policisté poskytovat další informace.

Před deseti lety, v květnu 2002, vzbudil pozornost tragický případ sedmnáctiletého mladíka, který cestoval v pražském metru mezi vagony metra a vozil se i na jejich střechách. Nejprve na trase B a poté, co jej ve stanici Národní třída vykázali, se se svou nebezpečnou zábavou přesunul na trasu A. Tam jej ale u stanice Muzeum zasáhl do hlavy snížený podhled a chlapec na následky zranění zemřel. Podobný případ se stal i o pět let dříve, tehdy mladý muž těžká zranění hlavy přežil.