Nad Českem se opět bouří

Praha - Nad Českem se večer a v noci prohání další vlna bouřek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před extrémně silnými bouřkami, které měly zasáhnout Jihočeský, Karlovarský a Plzeňský kraj. Prudký déšť, vítr a bouřky nadělaly večer problémy také na severozápadě Čech. Hasiči v Ústeckém kraji už napočítali přes deset zásahů, mezi nimiž je odstraňování spadlých stromů i čerpání vody ze sklepů. Během dvou hodin napršelo na většině tamních měřících stanic přes 20 milimetrů srážek.

Velmi silné bouřky zasáhnou v noci a ráno Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Liberecký, Královéhradecký a Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Prahu a Plzeňský kraj. Zítra od 12 hodin do 23 hodin se nebezpečné bouřky přesunou na Moravu. Zasáhnou Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký i Moravskoslezský kraj.

Podle dopoledního varování silné bouřky hrozily od dnešních 15:00 do úterních 08:00 ve všech českých krajích s výjimkou Karlovarského a z Plzeňského jen na Klatovsku, ve zbytku Plzeňského kraje a v Ústeckém kraji platila výstraha před silnými bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí. „Zejména v bouřce, která postupuje od jihozápadu do Jihočeského kraje, se mohou ojediněle vyskytovat velké kroupy,“ upozornil ČHMÚ.

Video Předpověď počasí
video

Předpověď počasí

Zítra bude oblačno, nejvyšší teploty vyšplhají na 23 až 27 stupňů Celsia, na východě pak až na 31 stupňů. Ve středu bude převážně oblačno, místy déšť nebo přeháňky, odpoledne i bouřky, zejména na Moravě a ve Slezsku. Ráno se ojediněle objeví mlhy. Teploty vystoupají na 24 až 28 stupňů Celsia, na východě bude opět tepleji - až 32 stupňů. Podobný ráz počasí - tropické teploty a bouřky - bude panovat i v závěru týdne. O víkendu by se mělo slabě ochladit.