Víkend ve znamení nehod, zemřelo už deset lidí

Praha - Osm lidských životů si podle předběžných policejních statistik vyžádaly nehody, které se v sobotu staly v Česku. V noci na sobotu navíc zemřela dvacetiletá žena při nárazu auta do stromu. Letos je to tak zatím nejvyšší počet zemřelých na silnicích za den. Další člověk zahynul dnes, víkendová bilance s devíti oběťmi je tak už podruhé nejhorší od počátku roku. Stejně tragický byl víkend 23. a 24. června. Při haváriích zemřeli většinou mladí lidé.

Poslední tragická nehoda se stala dnes zhruba dvě hodiny po půlnoci v Žehušicích na Kutnohorsku. Devětadvacetiletý motorkář tam nezvládl rychlou jízdu po mokré silnici a narazil do betonové podezdívky plotu. Na místě podlehl vážným zraněním. Nejvíce lidí v sobotu zemřelo v Jihočeském kraji. Mezi nimi i tři mladíci, kteří nepřežili náraz auta do stromu. Všem ve voze bylo kolem dvaceti let. 

Další tři lidé zahynuli v tentýž den na silnicích Středočeského kraje a jeden člověk v Královéhradeckém kraji. Jednou z obětí byla sedmiletá dívka, která spolu se svým pětatřicetiletým otcem - řidičem zemřela při srážce tří aut na hlavním tahu mezi Prahou a Táborem u Radošovic na Benešovsku. Další čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta zemřel po nárazu do stromu u Milešova na Příbramsku. V noci na sobotu byl v Chyškách na Písecku osudný náraz auta do stromu dvacetileté ženě. 

U Čestic na Rychnovsku v noci na sobotu srazila dodávka sedmašedesátiletého muže, který přejížděl na neosvětleném kole kolmo přes silnici. Na místě byl mrtvý.

Video Černý víkend na českých silnicích
video

Černý víkend na českých silnicích