Ministrům končí prázdniny, na stole je rozpočet

Praha - Ministři vlády Petra Nečase se dnes po dvoutýdenní dovolené vrátí do úřadů. Na pravidelném zasedání se poprvé kabinet sejde ve středu. V příštích týdnech je čeká především debata o rozpočtu. Jeho definitivní návrh chce ministr financí Miroslav Kalousek kabinetu i sociálním partnerům předložit koncem měsíce. Premiér se také chystá přivítat české olympioniky, kteří se vrátí z Londýna.

V úterý by se měl Nečas sejít se členy senátního klubu své strany, bude před nimi hájit některá opatření obsažená ve vládním návrhu, který má pomoci stabilizovat veřejné rozpočty. Předloha obsahuje zejména často kritizované zvýšení daně z přidané hodnoty a další změny na příjmové i výdajové straně rozpočtu. Vyšší rozpočet, než jaký navrhl ministr financí, požadují policisté, jasno zatím není ani v penězích na vědu a výzkum.

V blízké době by ve Strakově akademii chtěl Nečas přivítat úspěšné české olympioniky. Z Londýna přivezou deset medailí, všem jim premiér poslal gratulaci, naposledy v neděli Jaroslavu Kulhavému k olympijskému zlatu v závodě horských kol. „Díky Vám máme již desátou medaili a můžeme hodnotit olympiádu jako velmi úspěšnou,“ napsal mu.