Odvolání Lessyho je podezřelé, je přesvědčen M. Zeman

České Budějovice – Odvolat policejního prezidenta Petra Lessyho byla závažná politická chyba, míní bývalý premiér a kandidát na prezidenta Miloš Zeman. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo. Je přesvědčen, že Lessyho odvolání povede k domněnkám, že se někdo snaží bránit ve vyšetřování velkých kauz.

„Je to hrubá politická chyba. Vypadá to podezřele, když se konečně začaly rozkrývat velké kauzy. Personální změny ve vedení policie mohou vést k domněnkám, že chce někdo tyto kauzy zamést pod koberec,“ řekl Zeman v Českých Budějovicích, kde vedl svou prezidentskou kampaň.

V rozhovoru zhodnotil také vládní plán na vyrovnání s církvemi. Dal by přednost schválení restitucí v referendu před parlamentním projednáním. „Jedná se o 134 miliard, které by stát vyplácel z daní. Jsem tedy přesvědčen, že o navrácení církevního majetku by měli rozhodnout občané v referendu,“ řekl Zeman deníku.

Miloš Zeman je jedním z kandidátů na prezidenta, kterého budou vybírat občané na počátku příštího roku. Celkem už na svou podporu prý získal 80 tisíc podpisů.