Česko čekají deštivé dny, začátek podzimu přinese příjemných 25 stupňů

Praha - Česko čeká pár chladných dní. Nejstudenější zářijový týden přinese déšť a teploty nepřesahující 19 stupňů. Do konce měsíce by se ale pak nebe mělo vyjasnit a teplota vzrůst na příjemných 25 stupňů Celsia. Říjen začne proměnlivým počasím, teploty budou ale stále stoupat k 23 stupňům. Ani rána by zatím podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) neměla být podzimně chladná. Celkově bude příštích 30 dní teplotně nadprůměrných a srážkově průměrných. Dnes panovalo v Česku ještě letní počasí. Na 19 místech dokonce padly teplotní rekordy. Nejvíc meteorologové naměřili ve Strážnici: 31,1 stupně Celsia.

V Česku bude vedro, pak se prudce ochladí

Teploty se v úterý vyšplhají až na 29 stupňů a předpověď hlásí jasno. Už ve středu se ale prudce ochladí, a ačkoliv noční teploty zůstanou stejné, zhruba na 15 až 11 stupních, denní maxima nepřekročí 18 stupňů. Na většině území bude pršet, pošmourné počasí s teplotami nepřesahujícími 20 stupňů má vydržet do konce týdne.

Od příštího týdne by se ale opět mělo začít oteplovat, začátek astronomického podzimu přinese nejvyšší denní teploty 19 až 25 stupňů. Ani nad ránem ještě nebudou teploty klesat pod bod mrazu, meteorologové počítají s nočními teplotami od 12 do šesti stupňů. Srážky se vyskytnou jen při přechodně zvětšené oblačnosti, jinak má být polojasno.

Od října bude přibývat srážek

Počasí babího léta se ale začne kazit v prvních deseti dnech října. Slunečné dny se začnou střídat s deštivými. Postupně bude srážek přibývat a z denních teplot mezi 17 až 23 stupni spadne rtuť na 13 až 19 stupňů. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi deseti až čtyřmi stupni.