Na Plzeňsku vede ČSSD, hned za ní je ODS

Plzeň - V Plzeňském kraji má zatím největší podporu voličů sociální demokracie, těsně následovaná ODS. Podle volebního modelu exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál agentur SC&C a STEM/MARK ji podporuje 23,5 procenta voličů. Výraznou podporu voličů má i ODS s 20 %, na dalších příčkách by se umístili komunisté s 16,5 % a TOP 09 a Starostové se 14 %. Pětiprocentní hranici by pak těsně překročila i Strana práv občanů – ZEMANOVCI s 5 % hlasů.

Sběr dat proběhl v období od 7. do 9. září 2012. Výzkumu se zúčastnilo 1 072 respondentů. Statistická chyba se u jednotlivých politických stran pohybuje v rozpětí od ± 1,2 % do ± 3,6 %.

Ve studiu OVM bude zastoupena i Koalice pro Plzeňský kraj, která má 4,5 procenta příznivců. Průzkum vychází ze vzorku více než tisíce rozhovorů. Do studia jsou vždy pozváni zástupci šesti nejsilnějších stran.

Graf volebního modelu - Plzeňský kraj
Graf volebního modelu - Plzeňský kraj

Sedmou nejsilnější stranou je podle průzkumu Dělnická strana sociální spravedlnosti, s podporou 4 procent voličů, osmá Strana zelených by získala 2,8 procenta hlasů, následována Českou pirátskou stranou se 2,5 procenty a Stranou svobodných občanů s 1,9 procenty.

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

Bohuslav Borovanský - Strana práv občanů – ZEMANOVCI

Pavel Čížek - TOP 09 a Starostové

Milan Chovanec - ČSSD

Petr Náhlík - Koalice pro Plzeňský kraj

Jiří Pospíšil - ODS

Karel Šidlo - KSČM


Graf volebního modelu - Plzeňský kraj
Graf volebního modelu - Plzeňský kraj

Přímý přenos z Plzně začíná ve čtvrtek 13. září od 21:00 večer na ČT24.

Ve studiu mají své místo i diváci, přihlásit se do studia mohou prostřednictvím následujícího formuláře. Do vysílání se mohou diváci zapojit i přímo se svými náměty - stačí jen na volebních stránkách vyplnit formulář „Vaše volba“.